Helgens matcher: Vecka 33

På lördagen är det återigen dags för Lödöse Nygård och Skoftebyn att drabba samman i damernas division 2. (Bild: TTELA)
På lördagen är det återigen dags för Lödöse Nygård och Skoftebyn att drabba samman i damernas division 2. (Bild: TTELA)

Ny helg, nya möjligheter.
Och en massa matcher.
Fotbollsbloggen ger er samtliga här.

0520 – TROLLHÄTTAN
Fredag
18.45: Edet-Gauthiod (div 5, herrar)
18.45: Halvorstorp-Hjärtum (div 5, herrar)
18.45: Lödöse Nygård-Nossebro (div 5, herrar)
18.45: Trollhättans FF-Upphärad (div 6, herrar)
19.00: Sjuntorp-Trollhättans Syrianska (div 6, herrar)
19.00: Åsaka-Hemsjö (div 6, herrar)
Lördag
15.00: Lödöse Nygård-Skoftebyn (div 2, damer)
15.00: Göta-Fristad (div 4, herrar)
16.00: Skoftebyn-Örebro Syrianska (div 2, herrar)
Söndag
16.00: IFK Trollhättan-Falköpings FK (div 4, herrar)
17.00: Trollhättans IF-Långared (div 6, herrar)

0521 – VÄNERSBORG
Lördag
12.00: Vänersborgs FK-Ulricehamn (div 2, damer)
13.00: Wargön-Sjömarken (div 2, damer)
15.00: Vänersborgs FK-Skövde AIK (div 2, herrar)
15.00: Brålanda-Åmål (div 4, herrar)
Söndag
14.00: Åsebro Brålanda-Stenungsund (div 2, damer)
16.00: Brålanda lag 2-Ed lag 2 (div 6, herrar)

0530 – MELLERUD
Fredag
18.30: Mellerud lag 2-Håfreström (div 5, herrar)
Lördag
14.00: Kroppefjäll-Bäckefors (div 6, herrar)

BORTAMATCHER
Fredag
18.45: Arentorp Helås-Vänersborgs IF (div 2, damer)
18.45: Rackeby-Göta (div 4, damer)
19.00: Bengtsfors-Åsebro (div 5, herrar)
19.00: Färgelanda-Frändefors (div 5, herrar)
19.00: Mjörn-Wargön (div 6, herrar)
Lördag
13.00: Corner-Trollhättans FK (div 5, herrar)
14.00: Ed-Mellerud (div 4, herrar)
15.00: Velebit-Vänersborgs IF (div 3, herrar)
15.00: Vara-Trollhättans BoIS (div 4, herrar)
16.00: Höllviken-FC Trollhättan (div 1, herrar)
16.00: Vinninga-Trollhättans FK/Halvorstorp/Trollhättans BoIS (div 3, damer)

Har jag missat någon match? Lägg en kommentar eller skicka ett mejl!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*